پشت
تمرینات برای تقویت پشت و کمر
پشت - پشت

عمومي

تمرین های پیشگیری برای تمرین های پشت ،شامل عضلاتی میشود که برای استحکام و قدرت عضلات پشت بکار میروند.در این جا نه فقط عضلات مختلف پشت بلکه ،عضلات باسن ،عضلات ران و عضلات شکم مد نظر است.

ما تمرین های زیادی را به شما نشان میدهیم ،که شما راحت و ساده میتوانید در منزل انجام دهید.

چنانچه تمرین ها را صحیح و درست انجام دهید ،بعد از 6 هفته کمر محکمی خواهید داشت.

قبل از تمرین باید به نکات ذیل توجه داشته باشید.

نکات را کاملاً و با دقت بخوانید.بیش از توان خود تمرین نکنید.

 
تمرینات ورزیدگی برای پشت: شل کردن پشت و ریلکس کردن
پشت - پشت

تنها تقویت عضلات پشت مهم نیست ، بلکه تمرین شل کردن دائمی عضلات و ریلکس نمودن آنها ، کمک میکند تا، گرفتگی عضلاتی را که باز نمیشوند ، برطرف کند . سعی کنید در این تمرین ها آرام و یکنواخت نفس بکشید . چنانچه در محل کار مجبورید کارتان را نشسته انجام دهید ، حتماً پشتتان را چندین بار شل کرده و ریلکس نمائید .

تمرین 1

شل کردن عضلات پشت

تمرینات ورزیدگی برای پشت: شل کردن پشت و ریلکس کردن

 
بجای آنکه شکم را بداخل بدهید، باسن را به جلو دهید
پشت - پشت

با دادن باسن به جلو ،گودی کمر کمتر شده و با تداوم آن بمرور زمان عضلات قوی شده و پس از مدتی با قوی شدن شکم، بالا تنه صاف میشود.

بجای آنکه شکم را بداخل بدهید، باسن را به جلو دهید

 
سن که رسید به پنجاه
پشت - پشت

سن که رسید به پنجاه به پنج مهره کمری فشار میاید. زیرا، عضلات شکم شل شده ،شکم و متعاقب آن ستون فقرات بطرف جلو میاید. نتیجه:ستون فقرات که ضعیف شده، شروع به درد گرفتن میکند،شکم و سر متمایل به جلو میشوند.به قسمت بالای پشت و گردن فشار میاید که روی گردش خون و هضم غذا تاثیر میگذارد .

سن که رسید به پنجاه

 
وظيفه عضلات پشت
پشت - پشت

عضلات پشت، مسئولیت تعادل عمودی قرار گرفتن ستون فقرات وهمچنین یکسان کردن فشار بر روی آنرا بعهده دارند.بزرگترین کمکی که شما در این راستا میتوانید انجام دهید، این است که عادت کنید ،بدن را همیشه در حالت صحیح نگهدارید .این عادات و حالت های خوب را همیشه بکار برید از جمله "صحیح نشستن،صحیح راه رفتن،صحیح ایستادن و صحیح دراز کشیدن وصحیح بلندشدن" را همیشه بکار برده و به آن فکر کنید.وهرگز فراموش نکنید.

وظيفه عضلات پشت

 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2