شنا
آموزش شنا حرفه ای - فیلم تمرینات مایکل فیلیپس
شنا - آموزش شنا

آموزش شنا حرفه ای - فیلم تمرینات مایکل فیلیپس

ترجمه ، صدا گذاری و دوبله به فارسی توسط خلج نیا

دانلود نسخه کم حجم از سرور سایت
http://www.varzidegi.ir/Swimming-Pro-phelps.mp4

نمایش نسخه با کیفیت بالا بر روی YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ArEvhoy8HIw

 

 
شنای پروانه
شنا - شنای پروانه

شنای پروانه از شنای قورباغه؟ گرفته شده است. حرکت دست و ضربه پا از سریعترین روش شنا که کرال می باشد، گرفته شده است. از آنجاکه این نوع شنا به سرعت طرفداران زیادی در بین ورزشکاران پیدا کرد، تصمیم گرفته شد شنای پروانه به عنوان سبکی جدید شناخته شود. شنای پروانه، با ضربه های پای موجی شکل خود که شبیه دم دلفین می باشد، یک سبک شنای سرعتی می باشد. بر خلاف تصور بسیاری ها، می توان این سبک شنا را در سنسن کم به بچه ها آموخت. تنفس (دم) با خارج شدن دست ها از آب آغاز می گردد که در این حالت چانه کمی به جلو برده می شود و تنها سر بلند می شود و نه بدن.

 
شنای قورباغه
شنا - شنای قورباغه

از نظر ورزشی، شنای قورباغه از لحاظ فنی جزو شناهای سطح بالا می باشد. یکی از تفاوت های آن با کرال سینه و کرال پشت در این می باشد که سرعت پیشروی ثابتی ممکن نمی باشد. در هنگام بالا آوردن سر جهت تنفس، امکان نگاه داشتن حالت افقی بدون وجود ندارد. در حالت ایده آل، شناگر بر روی یک خط موج دار حرکت می کند. حرکت پا نیز تفاوت های عمده ای با دیگر انواع شناها دارد و نقش بیشتری در حرکت رو به جلوبازی میکند . با جفت کردن دست ها در جلوی سینه، سر و شانه ها از آب خارج می شوند. حال تنفس (دم) انجام می گیرد. در این حالت شانه ها به جلو برده می شوند و حالت سر هنگام تنفس (دم) تغییر نمی کند. بازدم در اواخر کشش دست انجام می شود. بدن در زمان ضربه زدن پا و حرکت رو به جلوی دست ها، در حالت افقی قرار دارد. سر در زیر آب و رو به پائین و متمایل به جلو قرار دارد.

 
کرال پشت
شنا - کرال پشت

کرال پشت، ازدیدگاه ورزشی برای شناکردن سریع و شکیل بوده ،بیشترین بازدهی را دارد. کرال پشت در مقایسه با دیگر حالت ها، به دلیل سادگی در تنفس، ساده تر بوده و فراگیری آن آسانتر است. در مقابل جهت یابی در این نوع شنا کمی سخت به نظر می رسد، که باید زودتر فرا گرفت. نفس کشیدن ،هنگامی که یکی از دستها بطرف بیرون پرتاب شده اند انجام میگیرد و بازدم در زمان فشارهمان دست موقعی که در زیر آب هست، صورت می گیرد. شناگر باید به بازدم کامل ، توجه داشته باشد.

 
8 راهنمائی برای پا زدن بهتر
شنا - کرال سینه

کاملا روشن است که بهتر پا زدن یعنی بهتر شنا کردن. 8 عنصر کلیدی وجود دارد که به شما کمک میکند ،پا زدن را بهتر کنید.

پاها شل: کلید شنای سریع و پا زدن سریع آنست که بدن شل و ریلکس بماند. بسیاری از شناگران معتقدند،پا زدن سریع یعنی اینکه محکم پا بزنیم در حالیکه برعکس آن صحیح است،هرچه سریعتر بخواهیم شنا کنیم،بهمان نسبت باید بدن شل تر باشد.بخصوص در باره پا زدن این موضوع بسیار صادق هست.وقتی شناگر سعی کرد سریعترپا بزند،باید پاها شل بمانند.سرعت پاها باید سریع تر شوند،ولی ران ها شل وروان.

 
آموزش تکنیک های شنا
شنا - آموزش شنا

آموزش شنا از مقدماتی تا پیشرفته - آموزش تکنیک های شنا

فیلم تمرینات قهرمانان شنا : آموزش شنا

ترجمه ، صدا گذاری و دوبله به فارسی توسط خلج نیا

دانلود نسخه کم حجم از سرور سایت
http://www.varzidegi.ir/SwimmingTech-basic-Pro.mp4

نمایش نسخه با کیفیت بالا بر روی YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ct-bkev5-5U

 

 
مزایای مرتب شنا کردن
شنا - کرال سینه

شنا عضلات قلب را قوی کرده و اثر مثبتی در حالت عمومی و طول عمر میگذارد.

در این مقطع به بیماران قلبی توصیه می شود که قبل از ورزش پزشک خود را در جریان بگذارند.

شنا ریه ها را تقویت می کند. با شنا کردن می توانید حجم ریه را بیشتر و بدین ترتیب زمان بیشتری قادر به شنا کردن باشید.

شنا گردش خون را در همه عضلات بهتر کرده و بدین ترتیب گردش خون تقویت می گردد.

 
در موقع نفس کشیدن تا میتوانی بچرخ
شنا - کرال سینه

شنای آزاد بدان معنی است که بکار بردن تکنیک بخصوصی در مسابقات تعین نشده است. شناگر اجازه دارد هر تکنیکی را غیر از سه شنا ی معمول بکار برد. اما بزودی معلوم شد که شنای کرال برای سرعت از بقیه شناها مناسب تراست. برای هوا گیری سر بطرف چپ یا راست بدون آنکه بلند شود برگردانده میشود دهان بیرون آب قرار گرفته وگردن حالت معمولی خود را دارد. سپس در زیر آب هوا از دهان و بینی به خارج رانده میشود.هوا گیری معمولا 3 ریتمی انجام میگیرد یعنی در هر 3 بار کشش دست یک بار هواگیری.

 
آموزش شنا برای مبتدیان
شنا - آموزش شنا

تمرین نفس کشیدن برای مبتد یان

لبه استخر را گرفته وتا ارتفاع شانه ها در آب فرو روید.از دهان نفس بکشید.سپس تا رسنگاه مو و یا لبه (کلاه شنا )در آب فرو روید. در هنگام فرو رفتن در آب با قدرت از دهان و بینی آب را با شدت بیرون بدهید.این تمرین را 20 بار تکرار کنید

 آموزش شنا برای مبتدیان

 

 
تمرينات کششی برای شناگران
شنا - آموزش شنا

دستها باندازه عرض شانه از هم باز روی زمین قرار میگیرند.انگشتان رو بعقب نشان میدهند.حال باسن را که روی زمین قرار گرفته آهسته بطرف جلو میکشیم.

تمرينات کششی برای شناگران

 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2